(Ne)obyčejné koření i lék

Zaslal admin | Pohyb

Historie pepře

Pepř ve všech svých podobách je bezesporu nejoblíbenějším a nejběžnějším světových kořením. Do Evropy se dostal údajně po výpravě Alexandra Velikého do Indie a ihned se stal žádanou komoditou a velmi výnosným artiklem. Není proto divu, že se na úsvitu nového věku staly plody této tropické rostliny jedním z popudů k velkým námořním výpravám a příčinou obchodních bojů tehdejších velmocí.

Využití pepře

Pepř, ale nebyl a stále není ceněn jen pro své všestranné uplatnění v kuchyni. Některé druhy pepře jako například Pepř pralesní nebo Pepř nádherný se pěstují jako okrasné rostliny. Jiné pepře jako například Pepř opojný nebo Pepř betelový jsou zdrojem silných drog. Z hlíz Pepře opojného se vaří odvar kawa-kawa, listy Pepře betelového se žvýkají podobně jako listy koky. Svou nezastupitelnou roli sehrál pepř i odvětví parfumerie.

Využití v medicíně

Pepř obsahuje celou řadu alkaloidů z nichž nejúčinnější je piperin, který nejenom dráždí naše chuťové pohárky, ale má i celou řadu blahodárných a pro tělo i mysl povzbuzujících účinků. Pepř byl a je hojně využíván v tradiční medicíně a moderní medicína ji záhy po objevu a popsání piperinu a jiných v pepři obsažených látek musela dát za pravdu. Piperin zvyšuje vstřebatelnost jiných látek a tedy i jejich účinnost, jeho kombinace například s kurkuminem pak tvoří jednu se zbraní v boji proti některým formám rakoviny. Početné studie prokázaly protizánětlivé nebo proti-artritické vlastnosti piperinu.

Kmotře Petře, nepřepepři..

Kromě jistých afrodisiakálních vlastností pepř dále podporuje trávení, zvyšuje látkovou výměnu nebo stimuluje srdeční činnost a krevní oběh. Je účinný při léčbě bronchitidy, astmatu, hemeroidů nebo dyspepsie. Působí také jako antioxidant. V neposlední řadě příjem piperinu kladně ovlivňuje lidskou psychiku. Piperin je využíván i v léčbě poruchy příjmu potravy anorexii.

Víte, že:

  • řada takzvaných pepřů z hlediska klasifikace jsou pepři pouze názvem. Příkladem lze uvést například kajenský pepř – chilly. Omyl a následné zaužívání názvu vzniklo mylným překladem slova pepper, které označuje jak pepř tak i papričku.
  • piperin byl objeven v roce 1819 dánským chemikem Hansem Christianem Orstedem
  • nejznámějším z pepřů je Pepř černý. V naší kuchyni se plody stálozelené liány pepřovníku černého nalézají ve třech variantách- jako černý pepř, což jsou fermentované nezralé sušené bobule pepřovníku, jako bílý pepř, který se získává z již zralých plodů, a pepř zelený, tedy nezralé sušené nebo nakládané bobule, které neprošly procesem fermentace

 

 

Zdroje: