Čaj císařů

Zaslal admin | Hubnutí

Každý rok pátého dubna na svátek Čching-ming začíná sběr těch nejkvalitnějších z nejkvalitnějších čajových lístků. Sezóna nejlepšího zeleného čaje je otevřena.

 

Historie zeleného čaje

Objev zeleného čaje a jeho účinků je připisován čínskému císaři Shen Nungovi. Legenda praví, že když císař popíjel, tak jako každý den, vroucí vodu, zvedl se vítr a do jeho šálku snesl lístek čaje. Lístek zbarvil vodu a císař jako první na světě ochutnal zelený čaj.

 

Čajovník čínský

Čajové lístky se získávají z keřů Čajovníku čínského (Camellia sinesis a Camellia assamica). Zatímco Čajovník čínský připomíná spíše keř a dorůstá výšky šesti metrů, koruna druhého sahá mnohdy až do dvaceti metrů. Pro potřeby nápoje se sbírají vždy dva horní listy a pupen. Čajová sklizeň se provádí čtyřikrát do roka a doba sběru má vliv na kvalitu čaje.

Chuť čaje mají na svědomí jeho tři hlavní chemické komponenty: katechiny a kofein zaručují jeho hořkust a trpkost, theanin pak čaji dodává sladkou chuť. Kromě chuti se tyto látky podílí na širokém spektru blahodárných účinků čaje.

Kofein dodává odvaru zeleného čaje povzbudivé a stimulující účinky. Na rozdíl od kávy nastupuje účinek kofeinu zeleného čaje pomaleji a trvá podstatně delší dobu. Katechinům, kterých zelený čaj obsahuje celou řadu, jsou připisovány antibakteriální, protirakovinové a zejména pak široké antioxidační vlastnosti. V posledním případě lze děkovat v čaji nejhojněji zastoupenému katechinu- Epigallokatechinu-3-gallátu (EGCG).

Sladký theanin pak mírní účinky kofeinu a dodává tělu pocit relaxace.

Tyto tři hlavní účinné látky nejsou ovšem jedinými tělesnému a duševnímu zdraví prospěšnými složkami. Zelený čaj obsahuje též velké množství vitamínů a to jak skupiny B, vitaminy C a E pro imunitu a hojení nebo rutin, který posilňuje cévy. Abychom stvrdily pevnost postavení vládce zeleného čaje na trůnu přirozené lékárny, je třeba vyjmenovat ve zkratce některé v něm obsažené minerály: draslík, fosfor, zinek, hořčík a vápník.

Zelený čaj pro své téměř zázračné revitalizační schopnosti bývá v současné době také stále nepostradatelnější složkou doplňků stravy a to ve formě extraktu.

 

Zdroje: