Inulín - účinné prebiotikum

Zaslal admin | Revitalizace

Inulin je polysacharid s takzvaným prebiotickým efektem. Ačkoliv člověk sám není schopen inulin strávit a využít, pro symbiotické bakterie žijící v lidském střevě představuje tento cukr bohatý zdroj energie. A právě odtud pramení pozitivní účinky inulinu.

Prebiotika včetně inulinu jsou oficiálně definována jako " nestravitelné látky nebo substance, které poskytují blahodárný fyziologický efekt hostitelskému organismu tím, že selektivně podporují žádaný růst nebo aktivitu omezenému množství tělu vlastních bakterií. Všechny prebiotika inulinového typu (fruktany) jsou bifidogení, to znamená, že stimulují růst Bifidobakterií (komerčně známou bakterií tohoto druhu je například Lactobacillus bifidus).

Inulin jako prebiotikum tedy zajištuje růst těchto bakterií, které poté pozitivně ovlivňují lidský trávicí trakt a jeho normální fungování. jedná se zejména o zlepšení činnosti střeva a výrazné posílení imunity. Pomáhá předcházet nejrůznějším infekčním onemocněním, chrání střevo před záněty a zlepšuje schopnost trávicího traktu odolávat rakovinovému bujení.

Pro svou "sladkou povahu" a téměř nulové nutriční hodnoty je často využíván jako náhradní sladidlo vhodné zejména pro diabetiky. Přirozeným zdroji inulinu jsou převážně čekanka, cibule, česnek nebo například artyčok.

 

Zdroje: