Vitamín ostrozraku

Zaslal admin | Revitalizace

Mrkev je dobrá na oči, říkaly naše maminky. A měly pravdu. V mrkvi obsažený vitamín A je především (a nejenom) úzce spjatý s kvalitou lidského zraku. Jeho deficit v populaci představoval ještě v nedávné minulosti poměrně závažný zdravotní problém. Nedostatek vitamínu A se nejčastěji manifestuje jako šeroslepost a řada dalších onemocnění očí. Nedostatkem "áčka" trpí ale také lidská kůže, libido a imunitní systém. Mimojiné zasahuje do oblasti lidské plodnosti a to u obou pohlaví.

Vitamínem A se označuje skupina v tucích rozpustných látek, které si tělo není schopno přímo syntetizovat samo a které je nutné buď přímo nebo jako prekurzor přijímat v potravě. Vitamín A se dělí na tři formy: retilon, retilin a kyselinu retinovou. K absorbci a mobilizaci vitamínu A je nezbytný prvek zinek. Metabolismus vitamínu může narušit i porucha vstřebávání bílkovin nebo nízkobílkovinová dieta.

Klíčovou látkou pro metabolismus vitamínu A je provitamín beta karoten. Beta karoten je velmi významný přirozený antioxidant a byly u něj potvrzeny protinádorové účinky. Jeho nedostatek souvisí s postiženími vyplívajícími z potíží zplůsobených nedostatkem vitamínu A  s připojením problému vyplývajících z narušení antioxidačního potenciálu organizmu. v potravinových doplňcích se nejčastěji objevuje jeden ze dvou stereoizomerů beta karotenu all-trans-izomer.

Jak u vitamínu A, tak u beta karotenu, je třeba nejen brát ohled na jeho dostatečný příjem, ale také na příjem nadbytečný. Hypervitaminóza sebou totiž nese také celou řadu komplikací. Snad nejzjevnějším příznakem předávkování se vitamínem A je nepřirozené oranžové zbarvení kůže.

Vitamín A jako takový se vyskytuje pouze v živočišné stravě, nejhojněji pak v játrech. Určité množství nalezneme i v tucích nebo vaječném žloutku. Na beta karoten je zase bohatá čerstvá zelenina a ovoce. A sem přirozeně patří i ona chvalně známá mrkev.

 

Zdroj: