Sladký život i bez cukru

Zaslal admin | Hubnutí

Stévie a sukralóza

Stévie a její extrakty (steviosid a rebaudiosid) získávají díky svým vlastnostem stále větší popularitu jako náhradní sladidla.  Narozdíl  nejen od sacharózy, ale i některých umělých sladidel, nevykazuje totiž Stévie vedlejší nežádoucí dopady na lidský organizmus.

Stevia rebaudiana bertoni pochází původně z východní horské oblasti Paraguaye, která byla obydlena kmenem Guaraní. Guaraniové rostlinu užívali zejména jako sladidlo do rituálního nápoje Maté. Stévie se v průběhu času rozšířila i do dalších oblastí Paraguaye, Brazílie a Argentiny a na počátku dvacátého století ji botanik Bertoni konečně přivezl i do Evropy. Odlišná tradice výroby sladidel tuto vzácnou a blahodárnou rostlinu bohužel odsunula do pozadí a její sladký potenciál je proto širší veřejností objevován až v poměrně nedávné době.

Stévie a její extrakty obsahují především vysoký podíl stevio-glykosidů, tedy látek se značnou sladící schopností. Pro nízký nebo téměř nulový kalorický obsah se proto Stévie doporučuje zejména při podpoře redukčních diet. Sladící efekt ale není jedinou kýženou vlastností Stévie. Kromě příjemné chuti disponuje Stévie celou řadou vitamínů a látek s antioxidačními účinky. Z vitamínů s výraznou antioxidační schopností je ve Stévii obsažen zejména vitamín C, dále zde nalezneme kyselinu listovou a fenolické antioxidanty katechin a quercetin.

Dalším v současné době hojně užívaným náhradním sladidlem je takzvaná sukralóza, se kterou se můžete setkat pod obchodním názvem Splenda. Základem sukralózy je dobře známá sacharóza, pouze její hydroxilové skupiny jsou nahrazeny chlórem. I když je chlór ve většině sloučenin toxický, suchralóza tvoří jako v tucích nerozpustná látka výjimku.

Z kalorického hlediska se suchralóza nijak podstatně neliší od sacharózy. Z tohoto pohledu by  jejímu využití jako náhradního sladidla nebylo podstatnějšího důvodu, kdyby její sladíci účinost nepřevyšovala klasický cukr více než pětisetnásobně. Jinými slovy, k dosažení stejného efektu stačí mnohonásobně menší množství sukralózy a s ní přijatých kalorií.

 

Zdroje: