Glukomannan - Japonské želé

Zaslal admin | Hubnutí

Konjak

je v našich zeměpisných šířkách nepříliš známou rostlinou. Je ale možné, že jste se setkali s některým s jeho dalších snad trochu děsivých názvů: Hadí palma, Ďáblův jazyk nebo Sloní yam. Rodištem Konjaku jsou subtropy a tropy Asie. Velmi oblíbeným pokrmem z Konjaku je japonský koláč konnyaku a celá řada cukrovinek připomínající želé. Pro svou želatinovou konzistenci se konjak využívá také jako nahrážka masa mořkých plodů a je proto oblíben zejména mezi vegetariány.

 

Konjak a konjakové želé se pro své nízké nutriční hodnoty používá při podpoře redukčních diet jako prostředek, který vyvolává dlouhodobý pocit nasycenosti. A nejen to. Konjak obsahuje až 40% glukomananu.

 

Glukomanan je ve vodě rozpustný polysacharid, který významě:

  • upravuje trávení a reguluje vstřebávání,
  • přispívá k zlepšení trávení a regulaci vstřebávání tuků a cukrů.

 

Účinky konjaku

Účinek konjaku je zde hned dvojí. Díky své vysoké viskozitě je glukomanan jako rozpustná vláknina schopen vázat velké množství vody a citelně tak zvětšovat svůj objem. To vede jednak k již zmíněnému zmírnění pociťovaného hladu a podruhé k zlepšení průběhu trávicích procesů. Glukomanan dále disponuje schopností "obalit" přijaté potraviny a omezit tak nadměrný příjem sacharidů a tuků. Mimo jiné tak také účinně snižuje hladinu cholesterolu. Glukomannan má dále prokazatelný probiotický účinek a podporuje tak růst důležité mikroflóry, která posilňuje lidský trávicí trakt. Bylo prokázáno, že užívání glukomananu neovlivňuje negativně vstřebávání žádných z důležitých vitamínů a minerálů. Strava bohatá na glukomanan pak může mít souvislost s nízkou obezitou a malým rozšířením diabetu v některých asijských zemích.

 

 

Zdroje: