Gracia Slim

Gracia Slim
Hubněte s grácií - představujeme Vám elegantní řešení pro Vaši štíhlou linii   Přípravek Gracia Slim slouží jako nástroj redukční diety, který vyvolává pocit sytosti a pomáhá Vám shodit přebytečná kila. Přípravek ve formě prášku v jednoporcov… Číst více
Kategorie Hubnutí
Cena bez DPH 304 Kč
Cena s DPH

350 Kč

Koupit

Hubněte s grácií - představujeme Vám elegantní řešení pro Vaši štíhlou linii

 

Přípravek Gracia Slim slouží jako nástroj redukční diety, který vyvolává pocit sytosti a pomáhá Vám shodit přebytečná kila. Přípravek ve formě prášku v jednoporcových sáčcích pro přípravu lahodného nápoje o dvou přírodních příchůtích (mandarinka a pomeranč) pro podporu hubnutí a snižování hladiny cholesterolu.

Hlavní účinnou složkou je extrakt kořene rostliny Amorphophallus Konjac (též znám jako glukomannan), který je díky svým vlastnostem vhodný pro řešení problémů s nadváhou a s vysokou hladinou cholesterolu. Jedná se o ve vodě rozpustnou vlákninu, která je během trávení v lidském těle nemetabolizovatelná. Její kalorická hodnota pro organismus je prakticky nulová. Vzhledem ke své vysoké schopnosti bobtnat, vyvolává glukomannan příjemný pocit plnosti v žaludku a současně tím i pocit sytosti. Přípravek je doplněn o další extrakty a vitamíny, které mají příznivý vliv organismus a lidské zdraví.

 

Proč zvolit právě Gracia Slim?

 • jediný produkt na trhu ve formě sáčků s glukomannanem o 2 přírodních příchutích v jednom balení
 • bez umělých barviv a umělých aromat
 • s přírodní příchutí mandarinky a pomeranče
 • bezpečné a komfortní užívání oproti konkurenčním výrobkům (není ve formě kapslí a nehrozí riziko zadušení)
 • efekt přípravku je podpořen a zdravotními tvrzeními
 • vhodné i pro diabetiky
 • vyrobeno v ČR
 • Tip na přípravu uvnitř balení!

 

Zdravotní tvrzení pro Gracia Slim doplněk stravy

 • Glukomannan - přispívá k udržení normální hladiny cholesterolu v krvi, glukomannan v rámci nízkoenergetické diety přispívá ke snížení hmotnosti
 • extrakt rostliny Garcinia Cambodga - podporuje správný metabolismust tuků a lipidů, je vhodná ke kontrole tělesné hmotnosti a napomáhá ke snižování chuti k jídlu
 • Vitamín C - přispívá k normálnímu energetickému metabolismu
 • extrakt Zeleného čaje - působí jako antioxidant, podporuje normální činnost srdce a normální hladinu glukózy v krvi
 • extrakt Yerba maté - osvěžuje tělo a podporuje normální činnost kardiovaskulárního systému
 • Betakaroten - Vitamín A (podílí se na procesu specializace buněk a přispívá k normální funkci imunitního systému)
 • Biotin - přispívá ke správnému metabolismu mikroživin

 

Bylo prokázáno, že při denním příjmu 3 gramů glukomannanu (ve třech dávkách), zapitých 1-2 sklenicemi vody, v rámci nízkoenergetické diety dochází k prokazatelnému hubnoucímu efektu. Při denním příjmu 4 gramů glukomannanu dochází k prokazatelnému snížení hladiny cholesterolu v krvi.

 

 

Jak glukomannan skutečně funguje?

Glukomananu vytváří v trávicím traktu prostředí, které zabraňuje rychlé metabolizaci sacharidů a tuků. Trávicí enzymy nemohou efektivně štěpit sacharidy a tuky, které navázány na glukomanan následně opustí organizmus částečně nestrávené, což vede ke snižování hladiny cholesterolu.  Snížením stravitelnosti tuků a sacharidů výrazně klesá energetická využitelnost potravy, čímž ve spojení s pohybem a dietetickou rozvážností uživatel přípravku Glacia slim HUBNE!

 

 

 

Lékařské studie

 

Dle lékařské studie s dvaceti obézními jedinci s podáváním Glukomannanu vedlo ke ztrátě jejich hmotnosti. Jejich váha v průměru klesla o 2,5 kg a to i bez zavedení redukční diety, tedy bez změny stravovacích návyků. Zdroj: International Journal of Obesity 2008, 8 (4): 289 – 293

 

Podle studie Ketley and Swanson 2005 vyšlo najevo, že 2 až 4 gramy Glukomannanu za den zefektivní proces spalování tuků. A to v závislosti na vylepšení citlivosti na inzulín a regulace krevního cukru. To v praxi znamená, že dokážeme opět lépe kontrolovat svůj apetit. Zdroj: Ketley and Swanson (2005)

 

Z další studie s Glukomannanem (Walsch 1984) vyplynulo, že podávání Konjakového mannanu snížilo hladinu „špatného“ cholesterolu a zvýšilo „zdravého“ cholesterolu. V porovnání se standardně používanou vlákninou byl Glukomannan dokonce účinnější. Zdroj: Walsh DE, Yaghuobian V, Behforooz A (1984), Effect of glucomannan on obese patients (clinical study)

 

Kromě zlepšení průchodnosti střev další studie zjistila, že skupina užívající Glukomannan zaznamenala nárůst užitečných bifidobakterií, laktobacilů a celkově všech bakterií, které jsou nám prospěšné. Konjakový mannnan podporuje střevní kvašení, což vede k snížení zápachu plynů. Zdroj: Chen (2006)

 

 

 

 

Amorphophallus konjac

Blahodárné účinky této rostliny byly v moderním lékařství objeveny teprve nedávno. Této rostlině se daří v 800  m.n.m. na subtropickém a tropickém východě Asie od Japonska a Číny, na jih až po Indonésii. Roste vzdálena od civilizace a tedy není toxikována nynějším průmyslem. Domorodci konzumují Konjak po staletí. V Japonsku je nyní Konjak využíván pro výrobu místních nudlí, sušenek ale dalších pokrmů. Dokonce byla napsána publikace s více jak 100 recepty s touto báječnou rostlinou. Je to trvalka, rostoucí z mohutné hlízy s průměrem až 25 cm. Z kořene vyrůstá jeden list až do výšky 1,3 m, kde se rozvětvuje na množství menších lístečků. Květy se nacházejí na palici dlouhé až 55 cm, obklopené tmavočerveným kalichem. Ze sušené hlízy této rostliny se pomocí procesu extrakce získává látka zvaná glukomannan (sušená hlíza obsahuje až 40% glukomannanu). Vysušený extrakt je bílý prášek, obsahující až 95% čistého glukomannanu.

 

 

Co je to Glukomannan?

Glukomannan je čistě rostlinná, ve vodě rozpustná vláknina, která se skládá z nestravitelných sacharidových řetězců asijského kořene konjak (Amorphophallus konjac). Z chemického hlediska je glukomannan polymer s jednoduchým řetězcem molekul D-mannózy a D-glukosy, s malým množstvím bočních větví. Je to ve vodě rozpustný polysacharid, považovaný za potravinovou vlákninu.Protože se glukomannan během trávení v lidském těle nerozkládá na jednoduché stravitelné cukry, je jeho kalorická hodnota pro organismus prakticky nulová. Vzhledem ke své vysoké schopnosti nabobtnání (až do 50 násobku vlastního objemu), vyvolává glukomanan příjemný pocit plnosti v žaludku a současně tím i pocit sytosti. Evropský úřad pro bezpečnost potravin (EFSA) potvrdil, že Glukomannan je vhodný k hubnutí jako součást nízkokalorické diety.

 

 • Zpomaluje vyprazdňování žaludku a střevní pasáže
 • Snižuje postprandiální glykemie a zpomaluje vstřebávání sacharidů
 • Snižuje zpětné vstřebávání žlučových kyselin
 • Snižuje hladinu ´´špatného cholesterolu´´ celkovým snížením vstřebávání tuků a žlučových kyselin
 • Snižuje celkovou tělesnou hmotnost při pravidelném užívání a přiměřené stravě
 • Podporuje růst přirozené střevní flóry – má prebiotický účinek, díky kterému dochází ke správné průchodnosti střev a ke správnému zastoupení bakterií, může vést i ke snížení výskytu akné – podporuje správné trávení

 

 

Bezpečnost Glukomannanu

Nebylo pozorováno významné snížení vstřebávání vitamínů, minerálů a léčiv při obvykle doporučovaných dávkách. Pro svoji vysokou viskozitu je glukomanan v čistém stavu pravděpodobně nejhodnotnějším dietním polysacharidem, který lze na rozdíl od většiny ostatních vláknin bez obtíží konzumovat jako doplněk stravy v dostatečné denní dávce, která se nevstřebává a vlivem přijatých tekutin postupně zvětšuje svůj objem za vzniku vysoce viskózní tekutiny. Pokrytím střevní stěny a střevního obsahu přirozeným způsobem příznivě reguluje dostupnost sacharidů a tuků z potravy.

 

Avšak, vzhledem k bobtnajícímu efektu glukomannanu, který je nabízen v pevných lékových formách (tobolky, kapsle), může při jeho nesprávném užití dojít k vážnému ohrožení zdraví.Vzhledem k bobtnajícímu efektu této rozpustné vlákniny se může stát, že se kapsle v krku nebo v jícnu při polykání zablokuje a dojde  k omezení schopnosti dýchání až k zadušení.

 

 

Food and Drug Administration (FDA) má velice specifické požadavky u přípravků obsahujících glukomannan a to zejména pro snížení rizika při jejich užívání. Vzhledem k této skutečnosti se nedoporučuje, aby podobné přípravky užívali osoby, které mají potíže s polykáním a je velmi důležité, aby byl přípravek zapit dostatečným množstvím vody. Pokud při užívání pevných lékových forem zaznamenáte bolest na hrudi, zvracení nebo potíže s dýcháním či polykáním, obraťte se na svého lékaře. (Zdroj: http://www.tavote.com/glukomannanu-rizika/)

 

Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) varuje spotřebitele před želé bonbony, které obsahují přídavnou látku konjac (glukomannan). Pravděpodobně po požití těchto špatně rozpustných cukrovinek se v minulých letech zadusilo několik dětí ve Velké Británii, Austrálii a USA. (ZDROJ: http://www.bezpecnostpotravin.cz/inspekce-varuje-pred-zele-bonbony-s-konjacem-ktere-mohou-udusit.aspx)

 

Právě z těchto důvodů se jako nejbezpečnější způsob užívání přípravků obsahující glukomannan jeví přípravky v sypké formě, které se rozmíchají ve vodě a poté vypijí – jako nápoj. Pozor však na vlhkost a skladování. Pokud se do dózy obsahující glukomannan dostane byť jen menší množství vlhkosti, je velmi pravděpodobné, že dojde k absorbci vody, prášek pojme vlhkost, nabobtná a poté je přípravek nepoužitelný. 

Jak tedy správně, bezpečně a pohodlně užívat glukomannan?

Zvolte produkt ve formě prášku, v podobě jednoporcových sáčků pro přípravu nápoje.

Doporučené dávkování: 3x denně, 1 sáček, ideálně 15-20 minut před jídlem.

Sáček roztrněte, vsypejte jeho obsah do suché sklenice a zalijte cca 200-250 ml vody, zamíchejte a vypijte.

Doporučujeme zapít další sklenicí vody.

 

TIP: Hledejte tip na přípravu v příbalové informaci a mlsejte s grácií

 

 

Gracia Slim

doplněk stravy

 

Doporučené dávkování: 3x denně, 1 sáček, ideálně 15-20 minut před jídlem. Sáček roztrněte, vsypejte jeho obsah do suché sklenice a zalijte cca 200-250 ml vody, zamíchejte a vypijte. Doporučujeme zapít další sklenicí vody.

 

Složení: Konjac gum (glukomannan 95%), extrakt Garcinia Cambogia (60% HCA), Vitamín C (kyselina askorbová), extrakt Červená řepa, extakt Zelený čaj, extrakt Yerba Maté, Betakaroten, Biotin. Přídatné látky: Inulín (rozpustná vláknina). Regulátor kyselosti: kyselina citrónová. Přírodní aromata (pomeranč, mandarinka). Protispékavé látky: L-leucin. Sladila: Sukralóza, Stévie.

 

Upozornění: Výrobek není určen jako náhrada pestré stravy! Nepřekračujte doporučené denní dávkování! Není určeno dětem do 10 let! Ukládat mimo dosah dětí! Neužívejte v případě přecitlivělosti na některou z uvedených látek! Skladujte v suchu a temnu, při teplotě do 25°C. Čtěte příbalovou informaci. Minimální trvanlivost do data vyznačeného na obalu.

 

Balení / Hmotnost obsahu balení: 15+15 sáčků (á 2600 mg) / 78 g ± 5%

 

Výrobce: VITALImedica Trade s.r.o., Šlechtitelů 813/21, 779 00 Olomouc, CZ

 

* - denní dávka (3 x 1 sáček)

** - % referenční hodnota příjmu v denní dávce

EAN: 8594183276014

 

příbalová informace ke stažení

informační leták k produktu ke stažení

fotografie ve formátu JPEG ke stažení (.ZIP)

Účinná látka 1 sáček DD* %RHP**
Amorphophallus Konjac 1500  mg 4500  mg  - 
Garcinia Cambogia (extrakt) 100  mg 300  mg  - 
Vitamín C 20  mg 60  mg 75%
Červená řepa (extrakt) 20  mg 60  mg  - 
Zelený čaj (extrakt) mg 15  mg  - 
Yerba Maté (extrakt) mg 15  mg  - 
Betakaroten 200  µg 600  µg 75%
Biotin 2,5  µg 7,5  µg 15%

 

Složení: Konjac gum (glukomannan 95%), extrakt Garcinia Cambogia (60% HCA), Vitamín C (kyselina askorbová), extrakt Červená řepa, extakt Zelený čaj, extrakt Yerba Maté, Betakaroten, Biotin. Přídatné látky: Inulín (rozpustná vláknina). Regulátor kyselosti: kyselina citrónová. Přírodní aromata (pomeranč, mandarinka). Protispékavé látky: L-leucin. Sladila: Sukralóza, Stévie.

 

* - denní dávka (3 x 1 sáček)

** - % refereční hodnota příjmu v maximální doporučené denní dávce

 

 

Kontakt